Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa Razem dla wszystkich

Najnowsze wieści PDF Drukuj Email

8 września 2012 po intensywnej pracy  w lecie  pojechaliśmy na kolejną wycieczkę , tym razem  do Malborka. Nie każda z nas miała okazję zwiedzić ten ogromny zamek krzyżacki a robi on ogromne wrażenie . Mogłyśmy na własne oczy zobaczyć jak to sobie skromnie żyli bracia zakonni.
Po zwiedzaniu zamku pojechaliśmy obejrzeć pokazy lotnicze  w Królewie Malborskimi w dobrych humorach wróciliśmy do domu

W 2012 Stowarzyszenie realizowało projekt pt . Muzyczne lato nad Omulewem. Celem projektu było zapoznanie uczestników z różnymi rodzajami muzyki. Co dwa tygodnie odbywały się koncert, na które zapraszaliśmy mieszkańców i turystów. Każdy z koncertów przedstawiał inny rodzaj sztuki scenicznej.


W dniu 29 czerwca w ramach projektu uczestniczyliśmy w niezwykłym koncercie, który odbył się Kościele w Jabłoce. Usłyszeliśmy kilka fragmentów znanych Oper, m.in. arię Skołuby z opery Straszny Dwór oraz piosenki ze znanych musicali, W pewien piękny wieczór z musicalu Południowy Pacyfik. Śpiewał ks. Zbigniew Stępniak przy akompaniamencie Pani Lucyny Żołnierek. Było to doświadczenie przyjemne dla uszu, wyobraźni oraz dusz wszystkich uczestników wieczoru.
13.VII o godz. 19.00 w świetlicy w Jabłonce gościliśmy aktorów warszawskich teatrów : Hainę Rowicką (pamiętaną z roli Ewy Talar w filmie "Dom" i Krzysztofa Kalczyńskiego (sympatycy klanu skojarzą go z postacią płk. Tyczyńskiego).  Świetlica w Jabłonce wypełniona była po brzegi przez mieszkańców i turystów. Wysłuchaliśmy nieznanych utworów znanych twórców: Broniewskiego, Gałczyńskiego , Żeleńskiego , w części spektaklu "Rozkosze życia".
Kolejnym koncertem 3.08  był występ Zespołu rockowego "Porozumienie" . Mocne uderzenie tym razem zabrzmiało w Kościele w Jabłonce.
W czasie koncertu "O miłosci z Edith Piaf"  11 sierpnia sala świetlicy w Jabłonce wypełniona była po brzegi a wspaniałe dziewczyny z zespołu Shine z Nidzickiego Ośrodka Kultury wraz z Zespołem otrzymały brawa na stojąco.  Widać gwiazd nie trzeba szukać na niebie, wystarczy się rozejrzeć.
Ostatnim z cyklu był występ Zespołu Pieśni i Tańca Jedwabno w czasie corocznego Festynu "Sierpniowe granie nad Omulewem". Zespół pokazał tańce i pieśni warmińsko - mazurskie.
Projekt dofinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Programu Działaj Lokalnie VII realizowanego przez Nidzicki Fundusz Lokalny.


Podsumowując tegoroczny program "Muzyczne lato nad Omulewem" organizatorzy serdecznie dziękują osobom, które wsparły  projekt finansowo i organizacyjnie :  Ks. Krzysztofowi Kuleszo z Parafii Łyna, Ks. Andrzejowi Midura z Parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy, Radnym Nidzicy , Starostwu Powiatowemu w Nidzicy ,MOPS, Jance Malinowskiej i Jerzemu Kosior, Państwu Pawluszewskim, Chmielewskim  F-rmie Kozuba i Synowie, P. Bojarskim Agroturystyka „Ranczo”, P.Honoracie Joniak  , Państwu  Bielickim „Zajazd Myśliwski”,  P. Pejas Apteka "Słoneczna", P. Ziemskim „Frajda” Jabłonka,
P.Gęsiarz , Bankowi BGŻ w Nidzicy, Bankowi Spółdzielczemu w Nidzicy, P. Olszańskim, P. Dachowskim , P. Stankiewicz  oraz tym , którzy nas wsparli a przez nieuwagę tu nie wymieniamy.

 

 

Nasza strefa

O nas

Wspieramy inicjatywy społeczne w zakresie dobroczynności, kultury fizycznej i sportu, ochrony zabytków, ochrony środowiska, edukacji i rozwoju gospodarczego.

Galeria

Spływy kajakowe

Spływ kajakowy

Szlak rowerowy

Ścieżka dydaktyczna

Strefa ciszy i ...Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi