Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa Razem dla wszystkich

Szlaki piesze PDF Drukuj Email

Szlak pieszy - żółty

Szlak prowadzi przez wieś Wikno oraz obszary leśne. Na trasie szlaku znajduje się restauracja „Zajazd Myśliwski” oraz Pensjonat „Gawra”, po drodze można odwiedzić ścieżkę dydaktyczną i odpocząć nad leśnym jeziorkiem Zdręczno. Większa część szlaku prowadzi leśnymi drogami. Szlak należy zaliczyć do tras krótkich, jest to szlak leśny nadający się na krótkie wycieczki zarówno rekreacyjne jak i treningowe, jednakże spacer rodzinny można zaplanować na szlaku nawet na cały dzień. Szlak rozpoczyna się i kończy przy placu zabaw i przystanku autobusowym w Wiknie. Dla turystów, którzy przyjadą samochodem proponowany sposób korzystania szlaku to rozpoczęcie wycieczki od parkingu przy leśniczówce, na początku ścieżki dydaktycznej lub od Zajazdu Myśliwskiego w Wiknie. Szlak jest skomunikowany ze ścieżką przyrodniczą w rezerwacie Koniuszanka II, szlakiem rowerowym dookoła jeziora Omulew oraz szlakiem spacerowym w okolicy wsi Jabłonka – wszystkie te szlaki dostępne są również dla rowerów.

 

Nasza strefa

O nas

Wspieramy inicjatywy społeczne w zakresie dobroczynności, kultury fizycznej i sportu, ochrony zabytków, ochrony środowiska, edukacji i rozwoju gospodarczego.

Galeria

Spływy kajakowe

Spływ kajakowy

Szlak rowerowy

Ścieżka dydaktyczna

Strefa ciszy i ...Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi